התופים יתרמו לילדים תרומה גדולה למשך כל החיים, ילמדו אותם שאפשר לשמוח לשמח ולהתחבר בכל מקום וזמן, כשיעור קבוע פעם בשבוע או כחוויה חד פעמית, בכל מקרה תהייה לתוף השפעה על הילד לתמיד. 

אתם מוזמנים לעיין במאמר כדי להבין את כיווני עבודתנו עם הילדים. 


האיכויות והיתרונות לילדים בתיפוף

המקצב האפריקאי הוא למעשה דקדוק להלכה. תרגולו מאפשר לילד להבין איך מחוללים קצב, בראש כל מקצב יש סימן המהווה " שם תיפופי למקצב" , כל מקצב בנוי בתים המהווים צורות ליווי שונות של אותו ניגון, הבתים נבדלים זה מזה בעזרת הסימן, המקצב בנוי משלושה חלקים המנוגנים באופן שונה , הבאס הליווי והסולו, המרקם והאיזון בין השלושה יוצר את המקצב המושלם ההרמוני ש"נשמע טוב ", וכאן השלמות היא הדיוק בהתגלמותו , הדיוק הוא התאום המושלם, הבהירות המוחלטת באותה שלמות קצב מושגת בקלות ואיני מכירה מקום אחר בו השלמות ברורה כל כך. לכן אם נקיש מכך לגבי נושאים כמו מתמטיקה או מחשבים נראה כי התיפוף נותן לילד עוד פרמטר של דיוק, אם ינוגן הסימן כפי שצריך כמו אם נקליד כתובת נכונה באינטרנט נוכל להגיע לאתר - למקצב , לגלוש בו, ללמוד אותו להנאתנו.


כאשר מספר צורות ליווי "מתלבשות " בהתאמה על אותו באס ליין מתקיים המשפט הידוע - כאשר א' שווה לג' וגם ב' שווה לג' סימן שגם א' ו-ב' שווים , כמה קל להבין רעיון דגול זה על ידי התיפוף. רוב הוכחות הגיאומטריה עושות בו שימוש. 

ומהו הסולו ? בפירוש הצבת משתנים (פרמטרים) באותה משוואה. אנו לוקחים חלק מהמקצב , " שמים בצד" ומחליפים בביטוי אחר השווה בדיוק בתזמון ומקום למה ששמנו בצד.


נושא חשוב נוסף הוא התמיכה שהילדים לומדים לתת איש לחברו, לתיפוף נדרשת עבודת צוות מדויקת , כמו הלב המורכב מאין סוף חלקים שכל אחד מהם עושה עבודה אחרת וביחד יוצרים פעימות, השיעור תורם לילד בטחון עצמי גאווה חיבור ואיחוד. נותן לתלמיד סיבה ורצון למנהיגות והצטיינות. 


למידע על חוגים לילדיכם בנושא הקצב והתנועה לחצו כאן