הרצאות וסיפורים על אפריקה

הרצאות מעניינות וסיפורים מרתקים מתוך התרבות האפריקאית העשירה, עם הדגמות של תיפוף וריקוד  למרכזי לימוד, בתי ספר, מועדוני גמלאים-

התוף מרפא לנפש- יתרונות פסיכולוגים פילוסופים של התיפוף והשפעתו על המוח ועל החיים. 

תולדות הבלט האפריקאי – ממעבה היער למרכז הבמה תרבות של קצב ותנועה בכל מישורי החיים, היסטוריה של גינאה קונקרי, סקו טורה הנשיא הראשון שפעל למען האמנים, הקמת הבלט הלאומי, צורת האימונים של הלהקה, יצירות מחול מעניינות. ניתן להוסיף סדנת תופים או סדנת ריקוד אפריקאי רגוע. 

 סיפורי מיסטיקה אפריקאית- קמעות ,לחשים ,ידעונות, חיים המושפעים על ידי כשפים, סוגי מכשפים, צורת ריפוי וטיפול , סיפורים שנותנים המחשה עד כמה עמוקה השפעת המיסטיקה בחיי היום יום באפריקה. ניתן להוסיף סדנת תופים או סדנת ריקוד אפריקאי רגוע. 

 קברה נגסט- כבוד המלכים הסיפור העתיק של שלמה המלך ומלכת שבא לפי הספר העתיק של האתיופים "קברה נגסט" , מיתוס המעורר שאלות כמו: האם ביצע המלך "הטרדה מינית" במלכה שבאה להתארח אצלו? האם המלך האחרון של אתיופיה "היילי סילאסי הוא צאצא ישיר של דויד המלך? האם ארון הברית אכן נמצא בכנסיה סודית באתיופיה? מלווה בקריאה מתוך הספר "כבוד המלכים " שיצא בהוצאת אוניברסיטת תל אביב, דיונים מרתקים, ניתן לשלב בטקס אתיופי של הכנת קפה "טקס הבונה" , סדנת ריקוד כתפיים אתיופי או קונצרט מוסיקה חיה. זמן ההרצאה- עד שעה .

סיפורים אפריקאים- קיטו המתופף הנודד, הדחליל האפריקאי, קומבאסה- האיש שרצה לדעת,