אודות ומופעים

להקת בנגורה היא פרי אהבה גדולה ומיוחדת בין מאסטר מתופף אפריקאי - סבולה בנגורה ומתופפת כוריאוגרפית ישראלית - רחל.  אחרי שנים רבות בלונדון שם תופפה עם להקות שונות, נסעה רחל למערב אפריקה, שם הכירה והתאהבה בסבולה - מאסטר של להקת בלט האפריקאי- "פטלה". הם התחתנו באפריקה ,חזרו ביחד לארץ והקימו את להקת בנגורה, אותה הם מנהלים יחד מזה 15 שנה.

 

בלהקה הרכב גדול של אמנים ישראליים מקצועיים בתיפוף וריקוד המאמינים בתרבות האפריקאית ומקבלים ממנה את השראתם, הלהקה בנויה ומתפקדת בסגנון אפריקאי מבחינת הטרמינולוגיה, האימונים, ושפת התנועה. אפריקה מהווה מקור השראה ליצירות מחול מיוחדות תוססות ומלאי צבע. במהלך השנים האחרונות ביצעה להקת בנגורה מספר מופעים אשר הועלו על במות גדולות וחשובות בארץ. הלהקה משתתפת בדרך קבע בפסטיבל מחולוהט המתקיים במרכז סוזן דלל בתל אביב. אירוע האוגד את כל הבכורות של מיטב להקות המחול בישראל. 

 

יצירות המחול הוצגו בפני אלפי צופים הנסחפים לקצב התופים והריקודים הסוערים - בהיכל התרבות פתח תקווה, מרכז ז'ראר בכר בירושלים, היכל התרבות בפרדס חנה, תאטרון מחול ענבל, פסטיבלים  ועוד.  

להקת בנגורה קבלה אישור והמלצת תרבות לפריפריה, איגוד אמני ישראל, אקו'ם ועמותת הכוריאוגרפים. בסל תרבות נמצאים מופעי הלהקה ב "היצע הנוסף" .

מופעים קרובים

חתך הזהב האפריקאי

מופע מחול אפריקאי מודרני עם מוסיקה חייה: תופים, חליל, גיטרה.

תאור היצירה-

סיפור אישי של היוצרת אשר מתוך בעיות, מאבקים, מלחמות פנימיות ותסכול מגלה לפתע את התוף. כלי של עוצמה שהנגינה עליו היא שלמות מתמטית ודיוק,

הוא הופך לנושא החיים והמוליך גילוי, הארות וכוחות-על שעוברים דרכה כמו דרך צינור ושוטפים את היקום באיכויות הבריאה והיופי.

מופע בכורה
יום חמישי 22.10.20
סוזן דלל, אולם ירושלמי
תל אביב

EYAL3683- - Copy.jpg

להקת בנגורה בביצוע המופע - כישוף אפריקאי