אודות ומופעים

להקת בנגורה היא פרי אהבה גדולה ומיוחדת בין מאסטר מתופף אפריקאי - סבולה בנגורה ומתופפת כוריאוגרפית ישראלית - רחל.  אחרי שנים רבות בלונדון שם תופפה עם להקות שונות, נסעה רחל למערב אפריקה, שם הכירה והתאהבה בסבולה - מאסטר של להקת בלט האפריקאי- "פטלה". הם התחתנו באפריקה ,חזרו ביחד לארץ והקימו את להקת בנגורה, אותה הם מנהלים יחד מזה 15 שנה.

 

בלהקה הרכב גדול של אמנים ישראליים מקצועיים בתיפוף וריקוד המאמינים בתרבות האפריקאית ומקבלים ממנה את השראתם, הלהקה בנויה ומתפקדת בסגנון אפריקאי מבחינת הטרמינולוגיה, האימונים, ושפת התנועה. אפריקה מהווה מקור השראה ליצירות מחול מיוחדות תוססות ומלאי צבע. במהלך השנים האחרונות ביצעה להקת בנגורה מספר מופעים אשר הועלו על במות גדולות וחשובות בארץ. הלהקה משתתפת בדרך קבע בפסטיבל מחולוהט המתקיים במרכז סוזן דלל בתל אביב. אירוע האוגד את כל הבכורות של מיטב להקות המחול בישראל. 

 

יצירות המחול הוצגו בפני אלפי צופים הנסחפים לקצב התופים והריקודים הסוערים - בהיכל התרבות פתח תקווה, מרכז ז'ראר בכר בירושלים, היכל התרבות בפרדס חנה, תאטרון מחול ענבל, פסטיבלים  ועוד.  

להקת בנגורה קבלה אישור והמלצת תרבות לפריפריה, איגוד אמני ישראל, אקו'ם ועמותת הכוריאוגרפים. בסל תרבות נמצאים מופעי הלהקה ב "היצע הנוסף" .

מופעים קרובים

תוף לאינסוף

IMG_0030931.jpg

שם היצירה – תוף לאינסוף,

בכורה

23.2.22

בשעה 20.30

תיאטרון ענבל, מרכז סוזן דלל, תל אביב

 

כוריאוגרפיה: רחל בנגורה

נגנים : רחל בנגורה, סבולה בנגורה, שירן אגיסון, איתמר אהרוני , שחף לויכטר

רקדניות: רונה בר און, מיכל ישראלסתם, יובל רזון, נטע כהן.

תלבושות: רחל בנגורה

בימוי: רחל בנגורה

מופע מחול אפריקאי מודרני עם מוסיקה חייה: תופים, חליל, גיטרה.

 

תאור היצירה-

..."דע כי טרם שנאצלו הנאצלים ונבראו הנבראים, היה אור אחד פשוט ממלא את כל המציאות...."

שירו של הרב יצחק לוריא אשכנזי , ספר הזוהר . 

סיפור אישי של היוצרת אשר מתוך בעיות, מאבקים, מלחמות פנימיות ותסכול מגלה לפתע את התוף. כלי של עוצמה שהנגינה עליו היא שלמות מתמטית ודיוק,

הוא הופך לנושא החיים והמוליך גילוי, הארות וכוחות-על שעוברים דרכה ושוטפים את היקום באיכויות בריאה ויופי.

להקת בנגורה בביצוע המופע - כישוף אפריקאי